مرتضی ممیز شماره‌‌ نخست کتاب هفته را ۱۶ مهر ۱۳۴۰ طراحی کرد

مرتضی ممیز سال 1315 در تهران متولد شد و فعالیت حرفه‌ای را از آتلیه بهرامی آغاز کرد. او در سال 1340 با طراحی کتاب هفته، گرافیک ایران را متحول کرد؛ هفته‌نامه‌‌ای خوش‌رنگ‌و‌لعاب و ارزان‌قیمت با آن طرح جلدهای ولع‌انگیز. ممیز در گفت‌و‌گویی با فیروزه صابری می‌گوید: «به پیشنهاد احمد شاملو به استخدام کیهان درآمدم و بعد او مرا به «کتاب هفته»  برد و دست و بالم را کاملا در کار ایلوستراسیون آن مجله باز گذاشت.» در این نشریه بود که برای نخستین‌بار نام طراح و صفحه‌آرا در شناسنامه آمد. یکی از مهم‌ترین ویژه‌گی‌های کارهای او در این نشریه، هویت یکدست در بخش‌های مختلف بود. توجه طراح به انسجام بخش‌های مختلف مانند جلد، فونت‌ها، عنوان‌ها، جداکننده‌ بخش‌ها و... قدرت او را در مدیریت هنری یک نشریه نشان می‌داد. ممیز در سال 1384 درگذشت.

 

تجربه ای دلچسب همکاری با نویسم

با توضیح درباره ی پروژه خود و انتظاراتی که از کسب و کار خود در فضای مجازی دارید ، مرتبط ترین کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت

کارشناسان نویسم در حوزه هایی چون تولید فیلم و نگارش فیلمنامه ، ساخت تیزرهای تبلیغاتی ، نقاشی ،گرافیک و خلق آرم ، طراحی وبسایت و سامانه های نرم افزاری ، سئو ، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ، چاپ و نشریه ، تولید محتواهای متنی، گرافیکی، ویدئویی، تصویری ، صوتی برای استفاده از فضاهای شهری و مجازی و همچنین درج در سامانه های نرم افزاری مبتنی بر وب و وبسایت های تجاری، آموزشی و سرگرمی و شبکه های اجتماعی صاحب ایده و مشغول به فعالیت هستند . نویسم بر این باور است که ماندگار ترین کارها در گرو رویکرد به فعالیت اشتراکی معنا می یابد.

مشاوره رایگان